Pociągi wracają na odcinek Otwock – Pilawa

📣Od 30 sierpnia pojedziemy pociągiem z Otwocka do Pilawy. To istotne efekty prac na 10 stacjach i przystankach, budowy torów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem. Inwestycja za ponad 3,5 mld zł realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu Lublin – Warszawa, istotnie ułatwi podróże w regionach i między Mazowszem a Lubelszczyzną. Projekt współfinansowany ze środków UE, POIiŚ.

➡️Przejazdy techniczne pociągów między Otwockiem a Pilawą zapowiadają od 30 sierpnia powrót kolejowych podróży.

➡️Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów na 3 stacjach – #Otwock, #Celestynów i #Pilawa oraz 7 przystankach: #Śródborów, #Pogorzel_Warszawska, #Stara_Wieś, #Kołbiel, #Chrosna, #Zabieżki i #Augustówka. Nowe perony mają zamontowane oświetlenie, wyposażane są w wiaty i ławki. Podróże ułatwi czytelne oznakowanie oraz umieszczone w gablotach rozkłady jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się będą miały do dyspozycji pochylnie. W Celestynowie oraz w Otwocku będą nowe przejścia podziemne, które zapewnią wygodne dojście do pociągów i lepszą komunikację w mieście.

➡️Jednotorowy odcinek z Otwocka do Pilawy w ramach modernizacji linii Warszawa – Lublin stopniowo staje się trasą dwutorową. Od 30 sierpnia pociągi pojadą po pierwszym z dwóch nowych torów. Na przywrócenie ruchu pozwala zamontowanie 93 rozjazdów. Rozwieszona jest nowa sieć trakcyjna. Zbudowano i zmodernizowano 26 obiektów inżynieryjnych, m.in. mosty i wiadukty. Obok kursujących pociągów, wykonawca będzie kontynuował prace na sąsiednim – drugim torze. Od grudnia pociągi pojadą po dwóch torach na odcinku Otwock – Pilawa. Zwiększą się możliwości podróży w ruchu regionalnym i dalekobieżnym.

http://www.warszawa-lublin.pl/znow-pociagiem-z-otwocka-do-pilawy/

 
https://www.facebook.com/kolejaprzezotwock/posts/2043592052439832

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *