Facebook: Koleją przez Otwock

Koleją przez Otwock

Jeśli podróżujesz koleją na linii Warszawa - Dęblin i chcesz dowiedzieć się o utrudnieniach w ruchu lub poznać kolej z innej strony - dobrze trafiłeś/aś!
Koleją przez Otwock
Koleją przez Otwock14/10/2019 10:09
⚠ [ZAKOŃCZONE] Utrudnienia w kursowaniu ZKA Otwock - Pilawa - Otwock!
Koleją przez Otwock
Koleją przez Otwock12/10/2019 19:24
ℹ️Remont budynku dworca w Otwocku zbliża się wielkimi krokami.

➡️"W ramach inwestycji PKP S.A. wyodrębni i udostępni pomieszczenia w budynku zabytkowego dworca kolejowego z przeznaczeniem na bibliotekę i mediatekę miejską oraz punkt informacyjny Urzędu Miasta Otwock. Miasto Otwock zobowiąże się do długoterminowego najmu tych pomieszczeń, odpowiedniego wyposażenia i prowadzenia biblioteki i mediateki miejskiej oraz punktu informacyjnego miasta. W ramach przebudowy dworca kolejowego Otwock, PKP S.A. rozszerzy zakres projektowanego zagospodarowania terenu i obejmie nim cały plac dworcowy, tzn. teren pomiędzy budynkiem dworca a przejazdem pod wiaduktem kolejowym.

Projektowane zagospodarowanie terenu placu dworcowego obejmuje, m.in.: miejsca postojowe dla samochodów (w tym dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, taksówek oraz Kiss and Ride), ciąg pieszo-rowerowy, miejsca postojowe dla rowerów, a także część przeznaczoną wyłącznie dla pieszych."

#KolejaPrzezOtwock #Otwock
Koleją przez Otwock
Koleją przez Otwock12/10/2019 12:09
⚠ Awaria EN57 na pociąg KM 12707 Pilawa (11:10) - Dęblin.

Aktualizacja 12:15
Po około godzinie pociąg ruszył wymienionym taborem - prosto z Warszawy 😉
Koleją przez Otwock
Koleją przez Otwock12/10/2019 11:00
Weekendowy seans filmowy 🎬

Prezentujemy film pokazujący obecny tabor jaki jeździ na odcinku Pilawa - Dęblin. Jednocześnie informujemy o rychle zapowiadanym powrocie jednostek PESA DART🚅. Od 20.10.2019 jedna para tych pociągów będzie jeździła po naszej linii w relacji Wrocław - Warszawa - Pilawa - Dęblin - Puławy i Puławy - Dęblin - Pilawa - Warszawa.
https://youtu.be/UdytyF6em9Q
Koleją przez Otwock
Pociągi na zmodernizowanej linii kolejowej lubelskiej
Zapraszam na stronę poświęconą LK7 https://www.facebook.com/kolejaprzezotwock/ Pociągi Kolei Mazowieckich oraz PKP Intercity na dobre zagościły na zmodernizo...
youtube.com
Koleją przez Otwock
Koleją przez Otwock11/10/2019 16:06
⚠ [ZAKOŃCZONE] Potrącenie człowieka w okolicach przystanku Warszawa Radość przez pociąg KM jadący w kierunku Otwocka. Na chwile obecną oba tory są nieprzejezdne. Przerwa w ruchu.

:/

Aktualizacja 20:15
O godz. 20:00 otwarto oba tory na odcinku Wawer - Falenica. Ruch pociagow zostal przywrocony. Opoznienia pociagow beda wystepowac do konca doby. Honorowanie biletow obowiazuje do konca doby.

Aktualizacja 16:30
Za SKM Warszawa:
W związku z utrudnieniami w ruchu, pociągi SKM linii S1 w obu kierunkach mogą być opóźnione powyżej 30 minut. Do odwołania wszystkie pociągi SKM linii S1 będą kursowały na odcinku Pruszków - Warszawa Wawer - Pruszków oraz Otwock - Warszawa Falenica - Otwock.

Ponadto sporo pociągów KM będzie odwołanych i grubo opóźnionych.
Koleją przez Otwock
Koleją przez Otwock11/10/2019 06:44
Po wielu latach różnych protestów, wycinanie drzew wzdłuż linii kolejowych zostaje "przycięte" 😉 Ale czy na pewno?

Pojawiają się wątpliwości, czy nowelizacja przepisów cokolwiek w tej materii zmienia. Jeśli mowa o samej odległości, ta spadła z 15 do 6 metrów. Jednak zmieniła się metodyka liczenia tej odległości. W praktyce tam, gdzie było 15 metrów od osi skrajnego toru, teraz może być 6 metrów od zewnętrznej krawędzi rowu. I to będzie nadal taka sama odległość, ten sam punkt. Na papierze 15/6 wygląda pięknie, a w praktyce wygląda na to, że niewiele się zmieni 🤔🙄

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/drzewa-przy-liniach-kolejowych-zostaja-jest-nowelizacja-93924.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *