[Otwock – Lublin] Pierwsze umowy na roboty budowlane podpisane!

W dniu dzisiejszym w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce podpisanie wartych prawie 1,7 mld zł. dwóch pierwszych umów z wykonawcami modernizacji linii kolejowej nr 7 z Otwocka do Lublina. Podpisane umowy dotyczą głównych robót torowych między Pilawą a Dęblinem oraz Dęblinem a Lublinem. Pierwszy odcinek zostanie zmodernizowany przez konsorcjum spółek Mostostal Kraków, PKP Energetyka i Schweerbau. Na drugim odcinku prace wykona konsorcjum spółek Astaldi, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, Construzioni Linee Ferroviarie, „Zhol zhondeushi Company” LLP. Niedługo podpisane zostaną kolejne umowy. Jako że cała inwestycja warta była 3,5 mld zł, nie obyło się bez walki wykonawców o udzielenie zamówienia. Z tego też powodu po odwołaniu do Krajowej Izby Odwoławczej zmienił się zwycięzca części dotyczącej branży urządzeń sterowania ruchem kolejowym – po ponownej ocenie wygrało konsorcjum Thales Polska oraz DP System.

Zarządca infrastruktury od końca marca dysponuje kompletem pozwoleń na budowę na całym odcinku od Otwocka do Lublina. Do tej pory nie milkły spekulacje, czy uda się podpisać umowy oraz czy trasa objazdowa z Łukowa do Lublina przez Parczew zostanie oddana do ruchu na czas. Przedstawiciele PKP PLK zapewniają jednak, że tak się stanie. Od 11 czerwca zaczną się utrudnienia między Pilawą a Lublinem i potrwają 18 miesięcy – do grudnia 2018r. W tym czasie rozpocznie się również przebudowa st. Pilawa, tj. „parzystej” części torów będących bliżej budynku dworca. Przewoźnicy szykują zastępczą komunikację autobusową, jednak trzeba się nastawić na spore wydłużenie czasu jazdy. Zaktualizowany rozkład jazdy za pociągi KM można znaleźć tu: http://atapi.org.pl/pilawa-deblin-zaktualizowany-rozklad-jazdy-zastepczych-autobusow-oraz-trasa-przejazdu/

5 myśli nt. „[Otwock – Lublin] Pierwsze umowy na roboty budowlane podpisane!

  1. a można wiedzieć skąd ma pan informacje o wygraniu przetargu na dostawcę SRK przez THALES?
    z tego co wiem to nie ma jeszcze wyroku odnośnie dostawcy SRK.

  2. Na dzień 01.06.2017 na odcinku Lot C Dęblin – Lublin nie będzie zamknięcia dwutorowego od Puław Azot do Lublina. Pociągi towarowe będą jeździć po torze nr 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *